בעידן התעשייתי של היום, הייצור זול והצריכה עולה בקצב מבהיל. מוצרים תקינים נזרקים לפח ונשלחים למזבלות מזהמות.
הגברת המודעות לפינוי דירות מתכולה ישנה והגברת המודעות לקנית מוצרים משומשים לשימוש חוזר, עוזרים להפחית את כמות הזבל הלא אורגני ובכך תורמים במאמץ לשמירה על איכות הסביבה.

זהו מאמר קצר, אך חשוב, על תחום הולך ומתפתח: פינוי תכולות דירה חינם, תמורת החפצים הישנים.

בעצם מדובר על שלושה תחומים שחברו יחדיו: הובלות, ניקיון ומה שהיה קרוי פעם "אלטיזכן".
יש בוודאי כאלה בינינו הזוכרים את צעקות "אלטיזכן", "אלטיזכן" ,אף פעם לא עלה על דעתנו שמדובר בתחום של מיחזור ואיכות סביבה.

היום ישנן בישראל מספר חברות מובילות במתן שרות של פינוי דירות, פינוי מחסנים, פינוי משרדים וקנייה מיד שנייה . חברות אלו מתמחות בפינוי דירות מחפצים ישנים ולרוב אינן גובות שכר עבור הפינוי והנקיון.

ירושות ועזבונות: קורה, לצערינו, שהסב, הדודה או הדוד הקשיש, נפטרים ומורישים את דירתם. דירות אלו מלאות לרוב בחפצים ישנים שצריך לפנות. ברוב המקרים חפצים אלו מספיקים לפינוי ונקיון חינם. (יש גם מקרים בהם ניתן לקבל תוספת תשלום עבור החפצים).

חפצים ישנים: למי אין חפצים ישנים במחסן או בחצר ?! חברות אלו יפנו את החפצים וינקו את החצר או המחסן ולרוב ללא תשלום וגם כאן יש מקרים בהם ניתן לקבל תוספת תשלום עבור החפצים.

מחסנים ועודפים: ישנם לא מעט מחסנים מלאים בסחורה לא שמישה שיכולה לחזור לשוק יד שנייה. רצוי לקבוע פגישת ייעוץ לקראת פינוי הדירה, המחסן או החצר.בחינת תאום וסיכום כספי מראש, יכולה לחסוך הסתבכות מיותרת ולמנוע עיכובים בביצוע העבודה.כל החפצים המפונים מהדירות, מהמחסנים או מהחצרות, נמכרים הלאה כמוצרים שמישים או כמוצרי אספנות מודרניים לאחר שיפוץ.פינוי דירות חינם, קניה מיד שניה, משתלם לכולם ומפחית את הנזק לסביבה

פינוי דירות והמאמץ לשמירה על הסביבה
3.5 (70%) 2 votes