פינוי דירה

איך מפנים דירה באופן יעיל ומהיר, מבלי לבזבז זמן ומבלי "להיקרע" פיזית? איך מפנים דירה עמוסה עד אפס מקום, שגר בה אגרן כפייתי שמסרב להיפטר מחפציו? מהי חברת פינוי דירות ואילו שירותים היא מציעה? לפניכם המדריך המקיף לפינוי דירה, שיחסוך לכם זמן, כסף וכאבי ראש.

אם אתם קוראים מאמר זה, כנראה שירשתם דירה של קרוב משפחה. את הדירה תרצו בוודאי להכין להשכרה או למכירה (או שתרצו לעבור להתגורר בה בעצמכם). עם זאת, כדי שתיהנו מהכנסה משמעותית עבור הדירה, תיאלצו להשמיש אותה. מאחר ובוודאי מדובר בדירה ישנה, תיאלצו לבצע כמה שיפוצים, על מנת להעלות את ערכה ולקבל עליה מחיר יפה בשוק.

יתכן שתרצו לשבור קירות (כדי לשנות את חלוקת החלל המיושנת, שאינה מתאימה לעיצוב העכשווי), לצבוע קירות, להחליף ריצוף, לחדש את המטבח וכו'. אבל עוד לפני שתוכלו לחשוב על כל השיפוצים האלו, תיאלצו לפנות את כל החפצים והמזכרות שהותירו לכם קרובי משפחתכם. נשמעת משימה פשוטה, נכון? אז זהו, שלא. פינוי ירושה זו משימה קשה.

מבחינה רגשית. אנשים רבים אינם מסוגלים לפנות את הדירה – שלא לדבר על להיכנס אליה ולשהות בה – לאחר מותם של הוריהם. כל חפץ עשוי להזכיר נשכחות ולהסב כאבי לב.

מבחינה פיזית, פינוי תכולת דירה באופן עצמאי, זו משימה קשה עד בלתי אפשרית: לרוב, מדובר בחפצים כבדים ומאסיביים שיש לפנות מדירות מיושנות, בבניינים בני למעלה מ-25 שנים, שלא תמיד יש בהם תשתית מגורים מודרנית, עם מעלית מרווחת וחניה צמודה (לדוגמא, פינוי דירות בתל אביב – עיר צפופה ועמוסה עם בניינים ישנים ובעיות חנייה קשות).

כחברת פינוי עזבונות ופינוי דירות, פונים אלינו אנשים רבים שירשו דירות מלאות וגדושות בחפציו של הנפטר, כמו מוצרי חשמל מיושנים, ריהוט מגושם וכבד, ביגוד, חפצי נוי למכביר ועוד. ברוב המקרים, פינוי הדירה הוא תהליך ממושך, כשמבצעים אותו ללא עזרה מקצועית. מי שיורש דירה כזו יתקשה לקחת כמה ימי חופשה מהעבודה, כדי לפנות את הדירה. הנפטר מותיר אחריו שפע אדיר של ציוד וריהוט ששימש אותו בחייו, החל מרהיטים מגושמים ועד חפצי נוי מיושנים. במידה ואיתרע מזלכם והבעלים של הדירה היה אגרן כפייתי, המטלה מסתבכת שבעתיים. תיאלצו להתמודד עם כמויות עצומות של ציוד – ואף פסולת (ועל כך נרחיב בהמשך).

בשל סיבה זו, נדרשת חברת פינוי מצוינת, שתוכלו לסמוך עליה, שתבצע את הסינון, המיון והפינוי של החפצים. בדיוק בנקודה זו, אנו, צוות "המפנים" הזריז והמיומן, נכנסים לתמונה. אנו נבצע עבורכם פינוי זריז, מקצועי ומסודר, שיחסוך לכם את כל הטרחה שבפינוי הדירה. בסיום הדירה ננקה אותה, כך שהיא תהיה מוכנה ומזומנה לקראת מעבר של דיירים חדשים ואתם לא תיאלצו לעבוד בכלל. אם לא יצא לכם לשמוע על חברות פינוי דירות, מיד נסביר במה מדובר.

מהי חברת פינוי דירות?

חברת פינוי דירות אינה עוסקת רק בפינוי תכולת דירות, אלא מציעה גם פינוי מחסנים, משרדים, מקלטים, גגות, מפעלים, דירות שנשרפו, מרתפים, בתים נטושים, חצרות וגינות מוזנחות, מגרשים ועוד. כל זאת – במטרה "לשקם" את החלל, לפנות אותו מכל הזוהמה והפסולת, לנקות ולהשמיש אותו לחיים חדשים. כדי לפנות את הדירה מתכולתה, חברת הפינוי תגיע מצוידת בציוד מקצועי כמו חומרי בטיחות ומיגון, מכולות איסוף, רכב פינוי, ציוד אריזה (קרטונים, מסקנטייפ, שקים עמידים וגדולים ועוד) חומרי ניקוי ולעיתים, אף מנופי זרוע עבור פינוי רהיטים מאסיביים.

כמה זה יעלה לנו?

במידה ומדובר בחפצים בעלי ערך, אזי חברת פינוי הדירות עשויה לבצע את העבודה בתמורה לחפצים. את החפצים האלו חברת הפינוי תמכור בשווקים שונים. במידה ומדובר בפריטים קומפקטיים, היא אף עשויה לפרסם אותם באתרים בחו"ל.

אילו שירותים נלווים מציעות חברות פינוי בתים ודירות?

חברות פינוי דירות רבות מציעות שירותים נלווים, כמו חיטוי וניקיון יסודי לאחר הפינוי, שיפוצים קלים, הדברה, צביעת הדירה ועוד. כשמדובר בדירה של אגרן כפייתי – שירותים אלו הכרחיים. על כך, בסעיף הבא.

אגרנות כפייתית – קווים לדמותו של האגרן הכפייתי

אגרנות כפייתית היא הפרעה רגשית, מבית משפחת ההפרעות הטורדניות הכפייתיות. אגרנים כפייתיים מטפחים תחביב: לאמץ לביתם מגוון רב של חפצים, שאני או אתה היינו מגדירים כזבל גמור. בכך, האגרנים הופכים את ביתם למחסן מבולגן ומזוהם, שמקשה על חיי היום-יום שלהם.

האגרן יכחיש בתוקף כי הוא סובל מבעיה. במקביל, הוא ימשיך למלא את ביתו בחפצים מיותרים, שאין לו שום צורך ושימוש בהם. דירה שעמוסה בחפצים היא מראה לא מלבב, בלשון המעטה. אט אט, הרהיטים שהאגרן מביא מהרחוב (או מכל מקום אחר), מתחילים להשתלט גם על הסלון. במקרים רבים, הדירות מכילות לכלוך רב, צחנה וזוהמה שהצטברה עם השנים. זאת, מכיוון שכמעט בלתי אפשרי לנקות דירה שגדושה עד אפס מקום. התוצאה: כל מיני מזיקים מתחילים לפקוד את הבית ולהתגורר בין החפצים באין מפריע. בשורה התחתונה, אגרות כפייתית אינה רק נזק אסתטי, אלא גם תברואתי.

יש לציין, כי אגרנות של אשפה ופסולת היא תופעה רווחת בארצנו. קשישים רבים חיו בגולה במתכונת הישרדותית ובתנאי מחייה קשים וכתוצאה מכך, לאחר שעלו לארץ הפכו לאגרנים.

מדוע אי אפשר לפנות דירה של אגרן כפייתי לבד ולחסוך את הכסף על חברת פינוי?

פינוי דירה של אגרן כפייתי אינו משימה פשוטה עבור אנשים מן השורה. מומלץ להשאיר אותה לחברת פינוי דירות מקצועית. לעיתים, הצחנה והזוהמה כל כך עצומים, עד שיש צורך במסיכות נשימה וכפפות.

חברת פינוי תדאג לפנות את הדירה מחפצים ומפסולת ולאחר מכן לנקות, לחטא ולצבוע. בתום העבודה הנכס יהיה מוכן ומזומן לשיפוצים, שכן אי אפשר לשפץ את הבית, לצבוע ולנקות אותו, כאשר הוא עמוס ב"מכשולים". חברת פינוי תוכל לארוז את תכולת הדירה בשקים ולעיתים אף לפנות אותה במנופים, כדי למנוע מהאשפה לזהם ולטנף את חדר המדרגות. בתום העבודה, הנכס יהיה מוכן לקראת השכרה, מכירה או מגורים. תוכלו לסיים את הפינוי ביום אחד ולהישאר עם נכס נקי מכל תכולתו.

ומה עושים כשהאגרן הכפייתי עדיין מתגורר בדירה ומסרב להיפטר מכל חפץ? חברת פינוי מיומנת תדע להתנהל מול אגרנים, שיילחמו בעקשנות על כל חפץ קטנטן, ממש כאילו מדובר בנשמת אפם. תפקידה של חברת פינוי הוא לסייע לאגרן להיפטר מן החפצים המיותרים בבית ולהחזיר את החיים למסלולם התקין. מדובר בתהליך ממושך יותר מפינוי דירה "סטנדרטי", שכן יש לנהל משא ומתן מול האגרן ובעדינות לשכנעו לוותר על חפציו. מתחילים בפינה קטנה בבית ומשם "גולשים" לשאר הבית. מומלץ לשלב את פינוי הדירה, כחלק מטיפול פסיכולוגי ו/תרופתי, שיעבור האגרן.

טיפים לפינוי דירה:

 • מומלץ לקבוע עם חברת הפינוי פגישת היכרות ראשונית, שבה תקבלו ייעוץ חינם. המפנה יסביר לכם באיזה ציוד הוא ישתמש כדי לפנות וכן מה יפונה מהדירה ולאן. פגישת ההיכרות חשובה ולא מומלץ לוותר עליה. אמנם אפשר "לזרוק" מחירים באוויר, אבל תמיד רצוי להגיע לשטח ולראות במה מדובר. בין היתר, חברת פינוי תאמוד את המרחק מהנכס אל אתר הפסולת, את היקף החפצים שיש לפנות, את תנאי השטח (מעלית או היעדר מעלית), חפצים מאסיביים שלא ניתן להוציא מדלת הכניסה, כמה אנשי צוות יש להביא כדי לתקתק את העבודה, האם יש צורך בשירותים משלימים ועוד. בצורה זו, תוכלו להיות רגועים ולא לקבל כל מיני הפתעות של הרגע האחרון.
 • לאחר שתסכמו על מחיר, תקבעו מועד לתחילת העבודה. בדומה לחברות הובלות, מומלץ לקבוע את הפינוי לשעה מוקדמת ככל האפשר (פינוי ראשון).
 • כדאי לסכם עם החברה, כי מסמכים שיימצאו יועברו לכם. כבר היו מקרים שנמצאו מסמכי אזרחות, מסמכים על כספים בחשבונות בחו"ל, ביטוחי חיים וכו'. בכל מקרה, לפני שחברת הפינוי מגיעה, מומלץ לערוך מיון מקדים כדי לאתר מזכרות (כמו מכתבים, צילומים משפחתיים ועוד), מסמכים חשובים (אזרחות וכו'), תכשיטים ועוד.
 • נסחו חוזה עבודה – החוזה צריך לכלול את תאריך התחלה וסיום העבודה וכן את הסכום הסופי שסוכם. בהסכם יש גם לציין, כי תכולת הדירה לא תושלך לרחוב ותהווה מפגע, אלא תועבר לאתר פסולת מורשה.
 • מומלץ לבצע את הפינוי אך רק ביום שבו העירייה מפנה גזם וגרוטאות. בדקו זאת מול המוקד העירוני.
 • יום לפני הפינוי, דאגו לטלפן לחברת הפינוי ולוודא שהיא אכן מגיעה.
 • מומלץ ליידע את הדיירים בבניין, שאתם עומדים לפנות את הדירה ומתנצלים מראש על כל רעש, שעלול להיווצר.
 • ביום הפינוי, מומלץ לדאוג ולשמור חנייה עבור חברת הפינוי – במידה ומדובר באזור עם מצוקת חנייה.
 • במידה ובין תכולת הדירה יש חפצים במצב מצוין, תוכלו "לקזז" אותם מהתשלום עבור המוביל.
 • ביום הפינוי מומלץ לקחת יום חופש, להיות נוכחים ולוודא כי הכל מתבצע במהירות וביעילות וכן שכל מסמך, צילום או חפץ יקר ערך מגיע לידיכם.
 • הפינוי הסתיים? עליכם לוודא כי חדר המדרגות נותר נקי. שלא הושלכה פסולת מחוץ לבניין.
 • לא לשכוח לטלפן לרשויות ולנתק הוראות קבע, חשבון טלפון ועוד.

שמענו על שירות פינוי דירה בחינם – במה מדובר?

שירות של פינוי תכולת דירה בחינם אכן נשמע מפתה. עם זאת, חשוב לדעת שחברות שמציעות את שירות פינוי דירות בחינם עשויות להותיר אתכם עם בית מבולגן. כלומר, הן עלולות לקחת רק את החפצים שהן יכולות למכור ולהשאיר אתכם עם כל היתר. לכן, ההמלצה שלנו היא: בחרו בחברת פינוי אמינה, שתשאיר אתכם עם נכס נקי ותפנה את כל הפסולת בהתאם לחוקי העזר העירוניים, שלא תשליך את הפסולת לשכנים ולא לרחוב אלא תשנע אותה לאתר פסולת מורשה. תוכלו לחפש חברת פינוי אשר קונה ירושות או קונה עזבונות ולקזז את הסכום ממחיר הפינוי.

ומה תעשה חברת הפינוי בחפצים?

חברות פינוי ימיינו את החפצים: חלק מהחפצים יימסרו לתרומה, אחרים ימכרו בשווקים וכל הפסולת תועבר לאתר פסולת מורשה.

ואם בכל זאת אנו רוצים לפנות דירה באופן עצמאי?

כפי שציינו בתחילת המאמר, פינוי דירה בכוחות עצמכם זו אינה משימה פשוטה כלל, בלשון המעטה. אם בכל זאת החלטתם לקחת אותה על עצמכם, כדאי שתשריינו לעצמכם שפע זמן ותרתמו לעזרתכם גם חברים/קרובי משפחה, שיסייעו לכם במשימה הסיזיפית. שלבי הפינוי הם כדלקמן:

 1. מצטיידים בהמון שקיות זבל, כפפות (זכרו שמדובר בחפצים, שככל הנראה צברו אבק רב), ארגזי קרטון וכו'.
 2. מתחילים לעבור על החפצים ולמיין. חפצים ברי שימוש ובמצב טוב, אפשר להעביר לקרובי משפחה או לחברים. חפצים במצב ירוד תיאלצו להשליך (בהתאם לחוקי העזר העירוניים).
 3. יש לבצע את הפינוי בתיאום מול המוקד העירוני.

לא רק דירות – כמה מילים על פינוי משרדים

עד כה כתבנו על פינוי דירות ובתים פרטיים. עם זאת, חברות פינוי דירות רבות מציעות גם שירות פינוי משרדים, שמיועד למי שמעוניין לפנות את כל החפצים הישנים במשרד (לרבות כסאות, שולחנות מחשב, ציוד ממוחשב, מסמכים וקלסרים ישנים ועוד) וכן למי שעומד לקראת מעבר למשרד חדש או לפני רכישת ציוד וריהוט חדשים.

מי שמזמין שירות פינוי משרדים, מעוניין לסיים את חוזה השכירות שלו בצורה מכובדת ולהחזיר את מפתחות המשרד לבעליו, כאשר הוא ריק ונקי.

לסיכום, חברת פינוי דירה מקצועית תפטור אתכם מכל הטרחה והמאמץ הכרוכים בפינה עזבון או ירושה. אנו ב"המפנים" נשמח להעניק לכם מגוון שירותים כדי לשדרג ולחדש את הנכס שלכם. שירותינו כוללים פינוי יסודי של תכולת הדירה, סיוד הדירה וטיפול בריקבון, עובש, פטרת וכו', חיטוי, ניקוי ושטיפה של הדירה ועוד – הכל בהתאם לדרישת מזמין השירות.

חברתנו גם קונה תכולת דירה, כך שאם אתם מחפשים מכירת תכולת דירה, אנו הכתובת הנכונה. חייגו עכשיו ואנו בדרך אליכם. 052-8132707

דרג אותנו